Zimska Likovna radionica Centra za pružanje usluga u zajednici sv. Ana Vinkovci

10. veljače je održana jednodnevna zimska likovna radionica Centra za pružanje usluga u zajednici sv. Ana Vinkovci. Prema idejnom načelu radionice, na njoj sudjeluju akademski obrazovani umjetnici koji su ujedno i likovni pedagozi.

U vremenu maskenbala, tema je ove radionice bila maska. Djeca su oslikavala i ukrašavala maske likova koji bi željeli biti te svojih (stvarnih) super-heroja, koji svojim pozitivnim karakternim osobinama pomažu svima u nevolji i potrebi. Našli su se to tako maštoviti super-heroji poput smetlara koji grad održava čistim, vatrogasca koji će spasiti macu s krošnje visokog stabla, odgajatelja, prijatelja. Nastalo je 26 maski, koje će djeca nositi na maskenbalu u utorak, u prostoru Centra.

Na ovoj su likovnoj radionici sudjelovali profesori Fakulteta za odgojne i obrazovne znanosti Sveučilište Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku: prof. dr. art. Goran Kujundžić, izv. prof. dr. art. Jelena Kovačević i izv. prof. dr. art. Marko Šošić (voditelj) i njihove studentice učiteljskog studija te ranog i predškolskog odgoja i obrazovanja: Ena Lovrić, Antonia Požgaj, Antonija Grgić i Nikolina Hornung.

Centar za karijerni razvoj studenata